Stříbrné náušnice se vyrábí už řadu let

Víte, že náušnice se lidé zdobí již od nepaměti? Proč to dělali a co s tím chtěli říci?

V dávných dobách nesloužil šperk pouze jako módní doplněk, měl i další důležité významy. Např. tím označoval příslušnost určitého kmene, výšku postavení ve společnosti, velikost svého majetku nebo jiné symboliky.

Kdy se objevily

Proto již na starých malbách a kresbách můžeme tyto šperky vidět. A na první pohled je patrné, že čím větší náušnice a zdobnější byly, tím byl vyobrazený člověk bohatší a měl větší jméno. Třeba egyptští panovníci si kroužky propichovali nejen ušima, ale i nosními dírkami. Kleopatra se také neobešla bez všelijakých ozdob a další velké ženy a muži jakbysmet.

Co je však pravdou, že se dříve šperky vyráběly ze všeho, co bylo dostupné. Kameny, kosti, květiny, šňůrky a kovy. My dnes volíme stálé materiály. Přeci jen, ne každý si může dovolit kupovat nový klenot, kdy se mu zamane. Velmi oblíbené jsou klenoty ze zlata, stříbra a chirurgické oceli. Co se týká náušnic, tak zde zlato upadá a naopak stříbro je na vrcholu. Stříbrné náušnice se prostě hodí pro všechny.

Co patří mezi špičku

Víte, jaký je nejprodávanější tvar? Kruhy všelijakých rozměrů. Ženy volí větší a jednodušší, muži naopak malé, za to více propracované a zdobené. Často totiž nosí pouze jednu, a tak si dají záležet na tom, aby byla vidět. Ženy sahají po klasice. Klasické kruhy se nosili hlavně v období hippies, tedy v 60. letech 20. století.

Kruhy se hodí téměř na každý obličej, výjimkou kulatého. Ten by působil ještě plnějším dojmem. Co je jejich plusem, je to, že se dají dál upravovat. Lze přidat malý přívěsek, kámen či třeba další kruh a hned je originál na světě. Kruhy lze nosit i v řadách po obvodu ucha. Zde si majitelé vyhrají s velikostmi.

Co je fakt, je to, že se stříbrnými náušnicemi, obzvláště kruhy, vás nikdo nepřehlédne.