Škoda Auto Muzeum

Mladá Boleslav je dnes městem, které je známé hlavně tím, že se zde nachází výrobní závod automobilky Škoda Auto. A právě i toto je jeden z hlavních důvodů, proč bylo toto město vybráno k tomu, že zde bude i Škoda Auto Muzeum. A to z logických důvodů provozuje i samotná firma. A už název jasně napovídá, jaké vozy zde budou k vidění. Nečekejte tedy vozy jakýchkoliv jiných značek, jelikož to budou výhradně modely Škoda. A pochopitelně i předchůdci, jako byly modely Laurin a Klement, které k historii této automobilky zcela rozhodně patří.

Od nejstarších, po nejnovější

Vozy dnešní známé automobilky jsou vyráběny již více než 100 let. A tak je jasné, že Škoda Auto Muzeum má opravdu co vystavovat. Celá expozice začíná pochopitelně předchůdci automobilů, kterými jsou motocykly. A potom už to jsou samozřejmě jedny z prvních vozů, které se postupně mění do modernější podoby. V muzeu je tak zmapován skutečně kompletní vývoj, který je s touto značkou přímo spojený. A tím máme na mysli to, že zde můžete vidět ta úplně první, tak i úplně poslední vozy. Ani tím ale muzeum nekončí, jelikož zde nechybí ani nějaká ta studie, která naznačuje, jakou cestou by se mohla automobilka také ubírat. I to patří k současnému vozovému parku v muzeu.

Klasika, speciály, ale i něco navíc

To, co jsme popsali výše, můžeme zařadit mezi klasickou expozici. A v té najdete také všechna auta, která znáte z minulosti, nebo také současnosti. A to vše je doplněno také různými speciály. Pochopitelně těmi závodními, které jasně ukazují, co všechno lze na první pohled z obyčejného vozu vytvořit. Dále muzeum nabídne i zábavu, ve formě několika interaktivních věcí, které si mohou vyzkoušet jak děti, tak třeba i dospělí. To celkový zážitek výrazně podpoří. Kdo bude v Mladé Boleslavi, má jasný tip na to, kam vyrazit. Toto muzeum zaručeně nezklame.