Nejdražší hodinky na světě? Vydejte se za dalším poznáním

Nejen pánské hodinky jsou velice oblíbeným módním doplňkem, do kterého pánové rádi vkládají své peníze. Na světě se ovšem nachází i takové modely, o kterých si my běžní smrtelníci můžeme nechat pouze zdát. Ptáte se, kolik ty nejdražší hodinky na světě asi mohou stát? Odpovědi vás jistě překvapí, takže rozhodně nepřestávejte ve čtení tohoto článku.

3 nejdražších hodinky světa

Švýcarský výrobce Vacheron Constantin v roce 2005 oslnil trh nejkomplikovanějšími hodinkami, které dosud spatřily světlo světa. Samotná výroba hodinek zabrala dohromady 10 000 hodin času, což na opravdu velice závratné číslo. Stejně závratná je ovšem jejich výsledná cena, ze které se vám jistě protočí panenky. Pokud byste si takové hodinky chtěli pořídit, museli byste si připravit rovných 1 500 000 $. Hodinky byly vytvořeny v limitované edici sedmi kusů a ukazují dvě časová pásma, kalendář, čas západu slunce a také indikátor noční oblohy. Skutečně skvělý počin, který si ovšem nebudeme mít nikdy příležitost navléct na ruku.

Na druhém místě z hlediska ceny se umístili hodinky kapesní, čili se jedná o poctivou klasiku, kterou nosili naši předci. Firma Patek Philippe model ze žlutého zlata dokončila v roce 1932. V roce 1999 pak byly hodinky vydraženy za 11 000 000 $. Kupce, který byl ochotný zaplatit na hodinky tolik, bychom opravdu rádi poznali (a třeba se od něj i nechali pozvat na drink).

Kdo získal v našem žebříčku prvenství?

Na prvním místě se umístili hodinky, který svým vzhledem na první pohled sice příliš neosloví, po bližším prozkoumání nicméně poznáme, že jejich povrch pokrývá 700 diamantů. Kdo by o takové hodinky nestál, že ano? Možná bychom si bohatě vystačili jen s těmi diamanty. A kolik že tyto hodinky Chopard vlastně stojí? Jejich koupě určitě není pro každého, protože se cena vyšplhala na neuvěřitelných 25 000 000 $.

A jak je na tom žebříček šperků? U dam by jistě vyhrály stříbrný náramek na ruku dámský