Muzeum T. G. Masaryka v Lánech

I když se jedná o poměrně mladé muzeum, rozhodně to neznamená, že by nemělo co nabídnout. I když tak mladé zase přece jenom není, jelikož bylo založeno a otevřeno v roce 2000. Jak už napovídá sám jeho název, týká se prvního československého prezidenta. Ten měl právě v Lánech, a to na místním zámku své sídlo. I proto se muzeum otevřelo právě na tomto místě a aktuálně ho můžeme označit za skutečnou chloubu celého regionu.

Jasné zaměření na tuto osobnost

Pokud do tohoto muzea vyrazíte, je jasné, co vás zde čeká. Je to T. G. Masaryk a v postatě celý jeho život. Pro milovníka tohoto prezidenta, ale i pro milovníka historie je toto místo doslova povinnou návštěvou, kterou si nesmí nechat ujít. Celá expozice byla budována hlavně s ohledem na zajímavost a unikátnost. Lze zde tedy spatřit třeba i to, jak vypadal byt, ve kterém Masaryk a jeho rodina žila v Praze. Stejně tak ale můžete obdivovat i řadu jiných věcí, které s touto osobou souvisí. Poměrně zajímavá je i výstava označovaná jako Masaryk v umění, která nabídne třeba i rekonstrukci zákopu z období první světové války. Je tedy jasné, že toto muzeum slibuje celkově zajímavé prvky interaktivity, ale i zajímavý přesah od jednoho konkrétního člověka do celé řady jiných oblastí.

V zajímavém místě

Opomenout nelze ani to, že samotná výstava věnovaná danému prezidentovi, tedy ono muzeum je umístěno v celkem zajímavém objektu. Už to mu dodává na jeho jedinečnosti. Nejde o žádnou novou budovu, nebo cokoliv podobného. Vše se nachází ve špýcharu, který byl nejenom za tímto konkrétním účelem zrekonstruován. A tak jako návštěvníci půjdete s cílem poznat historii do zajímavé historické budovy. Otevírací doba muzea rozhodně potěší každého návštěvníka, a kdo chce zažít něco zajímavého, unikátního a netradičního, stejně jako vzdělávacího, ten by rozhodně měl vyrazit.