Muzeum Českého krasu Beroun

Moravský kras je nejenom v České republice, ale i ve světě poměrně známým pojmem. Není ale jediným, jelikož mnoho lidí zapomíná také na Český kras. I ten je místem, které je rozhodně unikátní. A jak se dozvědět více? Je to jednoduché. Když budete ve středních Čechách, tak vám zde doporučíme Muzeum Českého krasu Beroun. Už jenom jeho umístění vás zaručeně nadchne. Je to dáno z toho důvodu, že se celá expozice nachází v domě, který je nejcennější v celém městě. Umístěna je v Jenštejnském domě, který pokud jde o jeho historickou hodnotu, tak pochází už ze sedmnáctého století.

Muzeum s významnou historickou hodnotou

Dalším důvodem, proč Muzeum Českého krasu Beroun navštívit, a v čem konkrétně je tak unikátní, je rozhodně i to, že má zajímavou historickou hodnotu. Vše začalo v roce 1888, kdy se zde nacházel spolek Muzeum a veřejná knihovna pro lid v Berouně. Už v této době zde byly významné sbírky, a postupem času došlo k tomu, že se zde vytvořilo současné muzeum, které je zcela unikátní. Navíc samotné prostory historického domu prošly výraznou rekonstrukcí, což se pozitivně podepisuje na kráse tohoto místa.

Co zde můžete vidět?

Je toho mnoho a každý návštěvník se zde stoprocentně přesvědčí o tom, že Český kras je lokalitou, který se vyrovná i té moravské. Pokud bychom se měli podívat na několik konkrétních expozic, tak zaujme třeba ta nesoucí název Geopark Barrandien, která patří k novým. Dále ale zaujme i Plzeňská brána, kde se nachází další zajímavá expozice. A pokud by vám možnosti, které Beroun nabídne, přece jenom nestačily, není třeba zoufat. A to z toho důvodu, že pobočkou Muzea Českého krasu je Městské muzeum v Žebráku. I tam se následně můžete vydat a právě zde můžete dále obdivovat další krásy, které jsou s expozicí spojeny. I ty rozhodně ukážou krásy ČR.