České muzeum výtvarných umění v Praze

Moderní umění je stále velmi lákavé a vyhledávané. Kdo se ocitne ve středních Čechách, konkrétně potom přímo v Praze, ten by si neměl nechat ujít dnes jednu ze skutečně nejkvalitnějších sbírek, kterou u nás najdete. Jedná se výhradně o české moderní umění, což výrazně zvyšuje jak zájem, tak pochopitelně i celkovou unikátnost dané sbírky. Láká i fakt, že muzeum má poměrně zajímavou historii. Když se podíváme právě na jeho minulost, je třeba říci, že vzniklo již v roce 1963. V té době se ale ještě používal jiný název, a to regionální galerie Středočeského kraje. Postupně došlo ke změnám, a to jak s ohledem na díla, tak i prostředí. A tak dnes zájemci o umění míří do místa, které je označováno jako České muzeum výtvarných umění v Praze.

Mnoho významných umělců

Jelikož jsou místní sbírky označovány jako ty nejlepší v Čechách, je vcelku pochopitelné, že budou zcela určitě spojené také se zajímavou jedinečností. A to ve spojení s tím, jací autoři zde mají své obrazy. Jejich škála je nejenom bohatá, ale pochopitelně zde nechybí skutečně velmi významná jména. Pokud bude České muzeum výtvarných umění v Praze z vaší strany navštíveno, tak se můžete těšit třeba na díla od Alfonse Muchy, Josefa Čapka, Antonína Slavíčka. Tím ale nekončíme, jelikož do našeho výčtu musí rozhodně patřit i díla další, a to od Emila Filly, Františka Tichého a řady dalších významných českých umělců, které dnes zná doslova celý svět.

Krásně zdokumentovaný vývoj

Nejenom, že muzeum nabídne mnoho zajímavých autorů a jejich děl. Zaujme také tím, že je zde nádherně zdokumentován celkový vývoj umění v našich zemních. Vše začíná díly, která byla vytvořena na konci devatenáctého století, a postupně mapuje umění, které vznikalo na sklonku života daných autorů, ale i umění, které spadá do kategorie toho současného. Jedinečná volba pro milovníka obrazů.